Okul gezileri öğrencilerin en keyif aldığı etkinliklerin başında gelir. Öğrencilerin bilgi, görgü ve yeteneklerini geliştirmek ve yaparak yaşayarak öğrenme amacı taşıyan gezilerin çocuklar için bundan daha fazla anlamı olduğu kesin. Öğrenciler için geziler eğlenerek öğrenmenin yanı sıra unutulmaz deneyimler ve hatıralar edindikleri zamanlar demektir.

Bizler de Pursaklar Çözüm Akademi Okulu olarak mutlu öğrencinin mutlu bir okul, mutlu bir toplum ve mutlu bir gelecek olduğu düşüncesiyle çocuklarımızın yaşam becerilerini geliştirmek, okul dışında da kendilerini doğru ifade edebilmelerini sağlamak ve onlara her alanda destek ve örnek olabilmek adına ” İlk Okul Pikniğimiz”i düzenledik.

Geziler sayesinde  çocuklarımız okul kurallarından çıkar ve birebir toplumsal kurallarla tanışır.  Bu çocuğun bağımsızlığı adına ailesinden ayrı olarak toplum içinde yer alması demektir. Dolaylı olarak da öğrencilerimizin öz güven gelişimini destekler. Arkadaşlarıyla farklı etkileşimlerde bulunur. okuldaki rutin arkadaşlık ilişkisinin dışına çıkar ve beraberce farklı bir kaynaktan farklı yollarla öğrenme deneyimini yaşarlar.

Bu günkü pikniğimiz de  Pursakalar Çözüm Akademi Okulları Öğretmen ve Öğrencileri olarak hem dönemin yorgunluğunu hem de kış mevsiminin kasvetini üzerimizden atarak capcanlı, neşeli çok değerli ve verimli vakitler geçirdik.